Wypoczynek w Dąbkach
ul. Spokojna 3
76-156 Dąbki
tel. 660 349-614, 600 151-134
wczasydabki@interia.pl

Wypoczynek w Dąbkach

Oferujemy:

- apartamenty 2 pokojowe z łazienkami i aneksami kuchennymi dla 4 osób,

- domek letniskowy dla 4-6 osób,

- pokoje 2-3 osobowe na parterze ze wspólną łazienką,

- grill ogrodowy, stoliki z ławeczkami, kącik dla dzieci, piłkarzyki oraz rowery dla gości,

- zapewniamy zamknięty parking i możliwość przechowania rowerów.

 
Szlaki turystyki rowerowej
Ustka, 76-270 Ustka

Szlaki turystyki rowerowej
 


Jest to atrakcyjna trasa rowerowa ciągnąca się po obszarach o unikatowych walorach przyrodniczych w strefie chronionego krajobrazu. Długość trasy to około 20 km po drogach gruntowych w jedną stronę, a prowadzi przez Ustkę-Zapadłe-Orzechowo-Wytowno-Machowino-Obiejskie Łąki-Rowy.

Wycieczkę najlepiej rozpocząć w Ustce na ul. Grunwaldzkiej i podążać w stronę Rowów, dalej ul. Armii Krajowej, od której szlak jest już oznakowany. Prowadzi on głównie nasypami poniemieckich, zdemontowanych w 1945 roku linii kolejowych, stanowiących obecnie odcinek Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej.

Na wchód od Ustki - Łączna długość 4 tras na wschód od Ustki wynosi ok. 115 km. 

 „Szlak zwiniętych torów”
Ustka – Rowy (ok. 21 km); najlepiej znanym i turystycznie zagospodarowanym jest szlak „zwiniętych torów”. Wyjazd z Ustki ul. Grunwaldzką w stronę Rowów, dalej ulicą Armii Krajowej, od której szlak jest oznakowany. Prowadzi on głównie nasypami poniemieckich, zdemontowanych w 1945 roku linii kolejowych, stanowiący obecnie odcinek przyszłej Hanzeatyckiej Trasy Rowerowej. Są dwie możliwości. Trasa 16- kilometrowa dla mniej zaawansowanych oraz ponad 60-kilometrowa (wydłużona o odcinki „zwiniętych torów” u podnóża najwyższej w nadmorskich okolicach góry Rowokół i pętlę wokół jeziora Gardno na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego) dla wytrenowanych cyklistów.

Kluki – Łeba ( ok. 25 km); bardzo urokliwa, ale też trudna dla nie wytrenowanych cyklistów trasa południowym brzegiem Łebska – jednego z największych polskich jezior z licznymi rezerwatami i lęgowiskami ptactwa.

Łeba – Stilo (ok. 36 km z pętlą przy latarni morskiej Stilo i powrotem przez Sasino, Ulinię, Sarbsk, Nowęcin do Łeby). Nowo urządzana i odkrywana trasa rowerowa na Mierzei Sarbskiej, zamkniętej do 2000 roku dla turystów z powodu zajmowania tych terenów przez wojsko.

„Czarne wesele” w Klukach (ok. 90 km w obie strony). Najdłuższa trasa rowerowa z Ustki, wiodąca „zwiniętymi torami” do Smołdzina, a stamtąd przez „bocianie łąki” do wsi Łokciowe i kilka kilometrów asfaltem do Kluk. Wyprawa dla długodystansowców, polecana zwłaszcza latem, kiedy Kluki – prawie cała miejscowość stanowi Muzeum wsi Słowińskiej – ożywają jarmarkami folklorystycznymi.

Żeremia bobrów i stara elektrownia wodna na Łupawie w Żelkowie (ok. 55 km). Trasa najeżona ciekawostkami przyrodniczymi i pamiątkami dawnej techniki. Prowadzi „zwiniętymi torami” do Komina, stamtąd do Bukowa i Żelkowa. Wzdłuż żeremi bobrów żyjących na rozlewiskach Łupawy, przechodzi na tzw. pętlę wokół jeziora Gardno i poprzez Rowy zawraca do Ustki.
Ten obiekt należy do następujących kategorii:
- Szlaki turystyczne